Chrzanów – Remont dworca PKP. Będą opóźnienia

Remont linii E30 w Chrzanowie ruszy jesienią. Dworzec zostanie czasowo zamknięty. Opóźnienia w rozkładzie jazdy będą murowane.

To już pewne! Przebudowa linii kolejowej E30 na odcinku Chrzanów rozpocznie się najpóźniej w październiku. Zanim będziemy mogli nacieszyć się błyskawiczną i komfortową jazdą do stolicy Małopolski, czekają nas spore utrudnienia.

– Prawdopodobnie nie obędzie się bez zamknięcia dworca Chrzanów – Śródmieście – informuje Halina Kurtyka, dyrektor krakowskiego oddziału PKP SA Dworce Kolejowe. Zapewnia, że pasażerowie nie pozostaną jednak na tak zwanym lodzie.

– Wydzielona zostanie specjalna poczekalnia z toaletą. Jeśli nie uda się zorganizować kasy biletowej, będą czynne specjalne automaty – informuje dyrektor Kurtyka.

Dobra wiadomość jest taka, że remont linii E30 – z Zabrza przez Katowice do Krakowa – odbędzie się przy zamknięciu tylko jednego toru.

– Nie chcemy wprowadzać objazdów. Ruch będzie jednak ograniczony do pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. To może oznaczać jedynie opóźnienia – informuje Robert Kuczyński, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe z oddziału w Chrzanowie.

Choć mieszkańcy Chrzanowa z niecierpliwością czekają na poprawę komfortu jazdy, już drżą na myśl o utrudnieniach. Najbardziej obawiają się opóźnień.

– Każda minuta spóźnienia w pracy wiąże się z karą finansową. Jeśli pociąg nie dojedzie na czas kilka razy, w końcu stracę posadę – obawia się Karolina Nowak z Chrzanowa dojeżdżająca co dzień pociągiem do pracy w Krakowie.

Robert Kuczyński, rzecznik PKP, uspokaja, że na czas remontu rozkład zostanie zaktualizowany.
– Zrobimy wszystko, by dopasować się do pasażerów – podkreśla Robert Kuczyński.

Przypomina, że kwietniowy przetarg na nadzór nad robotami budowlanymi na linii E30 wygrała firma z Lublina. Zakończenie robót planowane jest na czerwiec 2014 roku.

Pasażerom nie pozostanie nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Gazeta Krakowska
autor: Małgorzata Gleń