Intercity z Krakowa do Warszawy za 29 zł.

przez | 13 kwietnia 2012

Kolej odpowiada na ofensywę linii lotniczych i autobusowych. Z Krakowa do Warszawy pociągami Express (Ex) i Express InterCity (EIC) można pojechać za 29 złotych. To o prawie 100 złotych taniej od normalnej ceny. Tanie bilety (oferta Super Bilet) można kupić tylko na stronie www.intercity.pl. Cena obejmuję opłatę za przejazd i rezerwację miejsca w drugiej klasie.

Liczba biletów po promocyjnej cenie jest ograniczona. W pierwszej kolejności sprzedawane są najtańsze bilety po 29 zł, następnie – po wyczerpaniu tych miejsc – system proponuje zakup biletu kolejno za 39 zł, 59 zł i 79 zł.

Przykładowo jadąc z Warszawy do Krakowa, pociągiem kategorii EIC w drugiej klasie, za normalny bilet zapłacilibyśmy 123 zł. Korzystając z najtańszego biletu wg oferty Super Bilet – za 29 zł – oszczędzimy prawie 100 zł, czyli około 79%.

Oferta Super Bilet funkcjonuje podobnie jak system sprzedaży biletów w liniach lotniczych. Czym wcześniej zaplanuje się podróż, tym lepszą ofertę można zdobyć. Za podróż z Warszawy do Szczecina czy Wrocławia możemy zapłacić tylko 29 zł. W tej cenie otrzymamy bilet na przejazd i miejscówkę oraz gwarancję braku jakichkolwiek ukrytych opłat – zaznacza Beata Czemerajda, z biura prasowego PKP Intercity.

Bilety w specjalnej cenie można nabyć w przedsprzedaży najwcześniej na 30 a najpóźniej na 3 dni przed podróżą. Super Bilet jest imienny, więc podróżny powinien pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości, którego numer podawał podczas rejestracji w systemie e-IC. W czasie jednej transakcji można nabyć tylko jeden bilet.

Gazeta Krakowska