Koniec protestu w Tarnowie: wiata przesunięta

przez | 11 lutego 2011

Oprotestowana wiata autobusowa przy ul. Narutowicza ostatecznie stanęła obok Pomnika Ofiar Faszyzmu. Ustawieniu zadaszonego przystanku długo sprzeciwiał się Andrzej Cetera, dyrektor tarnowskiej delegatury służby ochrony zabytków.

Swój opór tłumaczył tym, że wiata kompletnie nie pasuje do stojącego tuż za nią pomnika, będzie go zakrywać i zakłócać charakter tego miejsca.

– Nie można jednak skazywać ludzi na stanie w deszczu i śniegu – mówi dodając, że po rozmowach ostatecznie udało się osiągnąć kompromis w tej sprawie.

Zarząd Komunikacji Miejskiej przesunął wiatę możliwie jak najdalej w stronę bramy Starego Cmentarza, zamontował w niej przeszklone ściany, a ramy pomalował na stonowany, grafitowy kolor odchodząc od stosowanej do malowania przystanków niebieskiej farby.

– W tym roku chcemy ustawić wiaty przy ulicach: Pasterskiej – obok DPS, Klikowskiej – przy drodze na Białą i na Kwiatkowskiego obok MCM. W planach jest także wymiana wysłużonego już przystanku na Mickiewicza, obok seminarium – wylicza Krzysztof Kluza, dyrektor ZKM.

Gazeta Krakowska
autor: Paweł Chwał