Kraków: Budowa KST Ruczaj – zmiany tras linii autobusowych

przez | 25 lutego 2011

W sobotę (26.02.2010 r.) zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie budowy linii tramwajowej na osiedle Ruczej. W związku z tym swoje trasy zmienią linie autobusowe kursujące w tej okolicy, przeniesiona również zostanie lokalizacja części przystanków.

Linie 104, 114, 124/424, 128, 194, 609 – pojadą w kierunku Ruczaju kierując się od ul.Kapelanka w ul. Kobierzyńską (z pominięciem ul. Grota Roweckiego), następnie w ul. Rostworowskiego i dalej od ul. Grota Roweckiego bez zmian. W przeciwną stronę linie będą kursowały do ul. Kobierzyńskiej bez zmiana następnie ul. Kobierzyńską do ul. Kapelanka i dalej bez zmian.

Linie 213, 223 – w kierunku Ruczaju pojadą od ul. Brożka w ul. Kapelanka, ul. Kobierzyńską (z pominięciem ul. Grota Roweckiego), a następnie w ul. Rostworowskiego i dalej od ul. Grota Roweckiego bez zmian. W przeciwną stronę linie będą kursowały do ul. Kobierzyńskiej bez zmiana następnie ul. Kobierzyńską, ul. Kapelanka do ul. Brożka i dalej bez zmian.

Linia 116 ­– w kierunku ul. Zawiłej pojedzie od ul. Kapelanka w ul. Kobierzyńską (z pominięciem ul. Grota Roweckiego), a następnie od skrzyżowania ul. Kobierzyńskiej z ul. Grota Roweckiego bez zmian. W przeciwną stronę linia będzie kursowała do skrzyżowania ul. Kobierzyńskiej z ul. Grota Roweckiego bez zmian, a następnie dalej ul. Kobierzyńską (z pominięciem ul. Grota Roweckiego) do ul. Kapelanka i dalej bez zmian.

Linie 106, 166, 253, 263, 608 ­– w kierunku ul. Zawiłej pojadą od ul. Brożka w ul. Kapelanka, ul. Kobierzyńską (z pominięciem ul. Grota Roweckiego), i następnie od skrzyżowania ul. Kobierzyńskiej z ul. Grota Roweckiego bez zmian. W przeciwną stronę linie będą kursowały do skrzyżowania ul. Kobierzyńskiej z ul. Grota Roweckiego bez zmian, a następnie dalej ul. Kobierzyńską (z pominięciem ul. Grota Roweckiego), ul. Kapelanka do ul. Brożka i dalej bez zmian.

Linia 178 – w kierunku Ruczaju pojedzie od ul. Brożka w ul. Kapelanka, ul. Kobierzyńską (z pominięciem ul. Grota Roweckiego), i następnie w ul. Rostworowskiego i dalej od ul. Grota Roweckiego bez zmian. W przeciwną stronę linia będzie kursowała do ul. Kobierzyńskiej bez zmian, a następnie linia zostaje skierowana w ul. Kobierzyńską, ul. Kapelanka do ul. Brożka i dalej bez zmian.

Linie 141, 201 – pojadą w ulicę Sielską bezpośrednio do pętli „Borek Fałęcki” z pominięciem ulicy Zakopiańskiej. Na ulicy Sielskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Zawiłą wyznacza się przystanek o nazwie „Góra Borkowska n/ż”.

W związku z powyższym likwidacji ulegną przystanki: pn. „Grota Roweckiego”, pn. „Kobierzyńska” zlokalizowane na ul. Kapelanka oraz pn. „Ruczaj I” zlokalizowane na ul. Grota Roweckiego. Wyznaczona zostanie nowa lokalizacja przystanku pn. „Kobierzyńska”, który będzie znajdował się na ul. Kapelanka przed skrętem w ul. Kobierzyńską na pasie wyłączenia jadąc od Ronda Grunwaldzkiego, na którym będą się zatrzymywać następujące linie 104, 114, 116, 124, 128, 194, 609.

Zmianie ulegnie lokalizacja przystanku pn. „Ruczaj I”, który zostanie wyznaczony na ul. Grota Roweckiego przed skrzyżowaniem z ul. Kobierzyńską, i na nim będą zatrzymywać się linie 104, 114, 124/424, 128, 178, 194, 213, 223, 609 oraz na ul. Kobierzyńskiej, przed skrzyżowaniem z ul. Grota Roweckiego i na nim będą zatrzymywać sie linie 106, 116, 166, 253, 263, 608.

Wyznaczony zostanie nowy przystanek pn. „Kobierzyńska” na ul. Kobierzyńskiej przed ul. Kapelanka. Na przystanku tym będą zatrzymywać się wszystkie linie dzienne i nocne przejeżdżające przez ten przystanek. Również na przystanku pn. „Ruczaj I” zlokalizowanym na ul. Kobierzyńskiej za skrzyżowaniem z ul. Grota Roweckiego (w kierunku ul. Zawiłej) będą zatrzymywać się wszystkie linie przejeżdżające przez ten przystanek. Na pozostałych przystankach linie będą zatrzymywać się jak dotychczas.

Źródło:
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie