Kraków – Dworzec w Płaszowie odstrasza podróżnych!

przez | 23 grudnia 2010

Brak tablicy wyświetlającej odjazdy i przyjazdy pociągów, zamknięte toalety i obskurna poczekalnia. W takich warunkach podróżni czekają na dworcu kolejowym Kraków – Płaszów. Władze PLK obiecują, że tuż po nowym roku rozpocznie się modernizacja stacji. Podróżni są jednak przekonani, że podobnie jak większość pociągów, remont będzie… opóźniony.

Jak twierdzą pasażerowie, dworzec w Płaszowie przynosi wstyd miastu. – Mamy XXI wiek, a tu nie ma nawet zwykłej elektronicznej tablicy pokazującej, czy dany pociąg już odjechał lub jakie ma opóźnienie, co potęguje tylko chaos i dezorganizację – skarży się Bożena Gderacz, jedna z pasażerek. – Na dodatek poczekalnia wygląda, jak opuszczony wiele lat temu pustostan, do którego wstawiono parę ławek – dodaje oburzona kobieta.

Podróżni skarżą się również na brak czynnych toalet. – To skandal, aby na drugiej największej w Krakowie stacji, nie było możliwości skorzystania z ubikacji. Trwa to już kilka tygodni – oburza się Waldemar Kumor.
Kolejarze ze szczerością przyznają, że toaleta została zamknięta, bo nie była remontowana od 40 lat i sanepid nie dopuścił jej do dalszego użytku. W zamian z boku dworca, ustawiono przenośny toi-toi. – Podpisaliśmy już jednak umowę z firmą, która zaraz po nowym roku rozpocznie odnowę ubikacji. Po remoncie nie będziemy już wstydzić się za jej standard – zapewnia Mirosław Kruk, zarządca dworców kolejowych w Krakowie.

Jak obiecują na kolei, na modernizacji toalety się nie skończy. – W najbliższym kwartale przeprowadzimy także remont przeciekającego dachu, wymianę zegarów oraz odnowimy mało estetyczną poczekalnię – wylicza Kruk. – Zrobimy również wszystko, aby podczas remontu poczekalni zainstalowana została także elektryczna tablica, która rzeczywiście jest potrzebna podróżnym oczekującym na pociąg – gwarantuje zarządca dworca w Płaszowie.

Gazeta Krakowska
autor: Arkadiusz Maciejowski