Kraków – Kupisz bilet w systemie mPay

przez | 13 lutego 2011

Od poniedziałku (14 lutego) pasażerowie krakowskiej komunikacji miejskiej zyskają kolejną możliwość zakupu biletu za pomocą telefonu komórkowego.

Wtedy w życie wejdzie umowa pomiędzy Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu, a firmą mPay. Kupowanie biletów komunikacji miejskiej za pomocą systemu mPay będzie bardzo proste. Pasażer będzie musiał się zarejestrować w specjalnym serwisie i doładować swoje konto odpowiednią kwotą. Żeby skasować bilet będzie trzeba połączyć się za pomocą specjalnego kodu z operatorem.

Już od grudnia 2010 roku w Krakowie działa inny system zakupu biletów przez komórkę, obsługiwany przez firmę moBILET. W styczniu 2011 r. za pomocą telefonu komórkowego w systemie moBILET krakowianie zakupili niemal 11 tys. biletów komunikacji miejskiej za ok. 20 tys. zł.

– Dane te pokazują, że zainteresowanie tą formą zakupu rośnie. Największym powodzeniem cieszyły się bilety 15minutowe normalne, jednoprzejazdowe normalne i 15 minutowe z ulgą ustawową – mówi Michał Pyclik z ZIKiT.

Gazeta Krakowska
autor: Małgorzata Stuch