Kraków – Tramwaje nie pojadą ul. Wielicką

przez | 27 kwietnia 2011

Torowisko w ciągu ul. Wielickiej będzie remontowane. W związku z pracami w rejonie wiaduktu kolejowego na ul. Wielickiej od 4 maja od godziny 7 do 10 maja do godziny ok. 22 planowane jest całkowite zamknięcie dla ruchu tramwajowego ul. Wielickiej i Limanowskiego na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Na Zjeździe.

Na czas prac zmienią się trasy linii tramwajowych 3, 6, 7, 9 13, 24, 50 i 51. Pojadą one objazdami, z pominięciem remontowanego odcinka.

Linia 23 zostanie zawieszona. Zostaną uruchomione linie zastępcze 70, 71 i 750.
Linia tramwajowa nr 70 pojedzie na trasie: Dworcowa – Wielicka – Nowosądecka – Witosa – Kurdwanów. Linia tramwajowa nr 71 będzie kursować na trasie: Dworcowa – Wielicka – Teligi – Ćwiklińskiej – Bieżanów Nowy. Linia autobusowa nr 750 powiezie pasażerów na trasie: Plac Bohaterów Getta – Na Zjeździe – Wielicka – Dworcowa – Dworzec Płaszów.

Na czas remontu przystanki. „Powstańców Wielkopolskich” dla linii autobusowych zlokalizowane na wydzielonych pasach autobusowo – tramwajowych na ul. Wielickiej zostają przeniesione. Dla autobusów jadących w kierunku ul. Dworcowej znajdą się w istniejącej zatoce autobusowej (tak jak dla linii 163 i 174) a dla autobusów jadących w kierunku ul. Na Zjeździe na pasie włączenia.

Gazeta Krakowska
autor: Małgorzata Stuch