Kraków: wymiany torowiska w jezdni ul. Limanowskiego

przez | 20 lipca 2012

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że od 21 lipca br. (sobota) planowane jest rozpoczęcie pierwszego etapu remontu ulicy Wielickiej i Limanowskiego na odcinku od ul. Na Zjeździe do Cmentarza Podgórskiego. Zakończenie pracy w tym etapie planowane jest na przełomie sierpnia i września.

W etapie tym będzie wyłączony ruch tramwajowy w ul. Wielickiej i ul. Limanowskiego na odcinku od ul. Dworcowej do ul. Na Zjeździe w obu kierunkach oraz autobusowy na odcinku od ul. Powstańców Wielkopolskich do ul. Na Zjeździe wyłacznie w kierunku Placu Bohaterów Getta.

W związku z powyższym wprowadzone zostaną zmiany marszrut i rozkładów linii autobusowych i tramwajowych. Zawieszone zostanie kursowanie linii:
– tramwajowych nr: 3, 6, 7, 9, 11, 13, 50 oraz utrzymuje się zawieszenie linii na okres wakacji (do zakończenia remontu) nr: 18, 23, 24, 51
– autobusowych 163, 502, 503

Zmieniona zostanie także częstotliwości kursowania linii tramwajowej nr 10 (z 10 na 20 minut)

Uruchomione zostaną następujące zastępcze linie tramwajowe i autobusowe.

Linie tramwajowe:
Linia 70 – na trasie: Kurdwanów – Witosa – Nowosądecka – Wielicka – Dworcowa
Linia 71 – na trasie: Bieżanów Nowy – Teligi – Wielicka – Dworcowa
Linia 75 – na trasie: Krowodrza Górka – Tunel – Rondo Mogilskie – Rondo Grzegórzeckie – Grzegórzecka – Starowiślna – Pl. Boh. Getta – Limanowskiego – Kalwaryjska – Wadowicka – Łagiewniki (za linię 50)
Linia 76 – na trasie: Bronowice Małe – Teatr Bagatela – Basztowa – Westerplatte – Starowiślna – Pl. Boh. Getta – Limanowskiego – Krakowska – Stradomska – św. Gertrudy – Pl. Wszystkich Św. – Zwierzyniecka – Salwator (połączenie linii 6 i 13)
Linia 77 – na trasie: Krowodrza Górka – Kamienna – Długa – Basztowa – Westerplatte – Starowiślna – Grzegórzecka – Kotlarska – Kuklińskiego –Lipska – Mały Płaszów (połączenie linii 7 i 11)
Linia 79 – na trasie: Mistrzejowice – Rondo Piastowskie – Rondo Kocmyrzowskie – Rondo Czyżyńskie – Rondo Mogilskie – Rondo Grzegórzeckie – Grzegórzecka – Starowiślna – Pl. Boh. Getta – Limanowskiego – Krakowska – Stradomska – św. Gertrudy – Pl. Wszystkich Św.- Podwale – Dunajewskiego – Długa – Kamienna – Krowodrza Górka (połączenie linii 3 i 9)

Linie autobusowe:
Linia 750 – kursuje na trasie: Dworzec Płaszów – Dworcowa – Wielicka – Powstańców Wielkopolskich – Klimeckiego – H. Grudzińskiego – Zabłocie – Pl. Boh. Getta Powrót: Pl. Boh. Getta – Limanowskiego – Wielicka – Dworcowa – Dworzec Płaszów. Linia dodatkowo będzie się zatrzymywała na przystanku na ul. Wielickiej w rejonie Cmentarza Podgórskiego (analogicznie jak w dniu Wszystkich Świętych) oraz na przystanku „Klimeckiego” w kierunku Placu Bohaterów Getta.
Linia 703 (502 z 503) – kursuje na trasie: Bieżanów Nowy – Wielicka – Kamińskiego – Konopnickiej – Piłsudskiego – Podwale – Basztowa – Lubicz – Pilotów – Młyńska – Bora Komorowskiego – Gen. Andersa – Plac Centralny. Na odcinku od Bieżanowa do Teatru Bagatela linia będzie się zatrzymywała na wszystkich przystankach zlokalizowanych na trasie natomiast na odcinku od Teatru Bagatela do Placu Centralnego na przystankach funkcjonujących dla zawieszonej linii 503.
Linia 774 (za 163) – kursuje na trasie: Dworzec Płaszów – Dworcowa – Wielicka – Powstańców Wielkopolskich – Nowohucka – Al. Pokoju – Al. Jana Pawła II – Al. Solidarności – Kombinat.

Na czas trwania przedmiotowego etapu przystanki autobusowe „Powstańców Wielkopolskich” zlokalizowane na torowisku zostaną zawieszone. Autobusy wszystkich linii będą się zatrzymywały w zatoce na ul. Wielickiej (przed wiaduktem kolejowym).

Linie autobusowe nocne:
Linia 614 – zmiana trasy w kierunku Dworca Głównego polegająca na skierowaniu linii z ul. Wielickiej w Powstańców Wielkopolskich – Klimeckiego – Herlinga-Grudzińskiego – Zabłocie przez łącznicę do mostu Powstańców Śląskich, gdzie linia wraca na swoją stałą trasę. Linia nie będzie się zatrzymywała od przystanku „Powstańców Wielkopolskich” do przystanku „Św. Wawrzyńca”. W kierunku Bieżanowa trasa linii nie ulega zmianie.
Linia 904 – zmiana trasy w kierunku Prądnika Białego polegająca na skierowaniu linii z ul. Wielickiej w Powstańców Wielkopolskich – Klimeckiego – Herlinga-Grudzińskiego – Zabłocie następnie łącznicą do ul. Na Zjeździe i Limanowskiego, gdzie linia wraca na swoją stałą trasę. Linia nie będzie się zatrzymywała od przystanku „Powstańców Wielkopolskich” do przystanku „Limanowskiego”. W kierunku Wieliczki trasa linii nie ulega zmianie.

Zasady zachowania biletów okresowych w tym etapie: zgodnie z obowiązującą uchwałą taryfową bilety okresowe wykupione na:
– zawieszone linie tramwajowe nr: 3, 6, 7, 9, 13, 23, 24, 50, 51 zachowują ważność we wszystkich pojazdach innych linii na stałej trasie linii zawieszonych, na odcinku Bieżanowska – Kamieńskiego- Rondo Matecznego i Rondo Matecznego – Smolki- Korona- Pl. Boh. Getta oraz na trasie autobusowej linii zastępczej nr 750,
– zawieszone linie tramwajowe nr: 7, 9, 13, 23, 24, 50, 51 zachowują ważność we wszystkich pojazdach na trasie Klimeckiego – Rondo Mogilskie – Lubicz – Dworzec Główny,
– zawieszone linie tramwajowe nr: 3, 6 zachowują ważność we wszystkich pojazdach na trasie Klimeckiego – Grzegórzecka – Dietla – Stradom,
– zawieszone linie tramwajowe nr: 11, 18 zachowują ważność we wszystkich pojazdach innych linii na stałej trasie linii zawieszonych,
– zawieszone linii autobusowe nr 502 i 503 zachowują ważność we wszystkich pojazdach innych linii na stałej trasie linii zawieszonych oraz ponadto zachowują ważność na trasie linii zastępczej 703,
– zawieszoną linię autobusową nr 163
zachowują ważność we wszystkich pojazdach innych linii na stałej trasie linii zawieszonej oraz ponadto zachowują ważność na trasie linii zastępczej 774
– W przypadku linii zastępczych lub tymczasowych, uruchamianych na czas przedmiotowego remontu podczas korzystania z przejazdu łączonego [linia podstawowa + linia tymczasowa (zastępcza)], bilet jednoprzejazdowy skasowany w pojeździe jednej z tych linii zachowuje ważność w pojeździe drugiej linii, jak również w pojazdach linii, których trasy pokrywają się z trasą linii zastępczej – przez 60 minut od chwili skasowania.

Źródło:
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie