Kraków – Zmiany na liniach 172 i 173

przez | 7 grudnia 2010

Herb KrakowaCelem dalszego usprawnienia obsługi komunikacyjnej rejonu przebudowywanego Ronda Ofiar Katynia, od soboty 11.12.2010 roku wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej w tym rejonie.

Linia 172 – zostaje skrócona i kursuje na trasie z Nowej Huty bez zmian do przystanku „Opolska” następnie linia jest skierowana do pętli autobusowej „Azory”. W związku z powyższym likwidacji dla linii ulegają przystanki: „Conrada”, „Motel Krak”, „Katowicka”, „Bronowice Małe”, „Balicka Wiadukt”, „Bronowice Wiadukt”. Na skróconej trasie zostaje wyznaczony nowy przystanek „Azory” (na pętli).

Linia 173 – w obu kierunkach linia zostaje skierowana od ul. Nawojki przez ul. Armii Krajowej, ul. Balicką, ul. Na Błonie, do pętli autobusowej „Bronowice Małe”. W związku z tym likwidacji ulegają przystanki „Głowackiego”, „Łobzów PKP”, „Stachiewicza”, „Makowskiego”, „Różyckiego”, „Azory”. Zmianie ulega lokalizacja przystanku pn. „Miasteczko Studenckie AGH” w kierunku Bronowic z ul. Piastowskiej na ul. Nawojki. Po zmianie trasy zostają wyznaczone (częściowo przywrócone) następujące przystanki: „Armii Krajowej”, „Armii Krajowej I”, „Zarzecze”, „Bronowice Wiadukt” (przystanek będzie funkcjonował tylko w kierunku Bronowic), „Balicka Wiadukt”, „Bronowice Małe”.

Nowa tymczasowa linia autobusowa nr 772 – kursująca na trasie Azory – Bronowice Małe. Trasa linii przebiegać będzie z Azorów w kierunku Bronowic ulicami: Weissa, Conrada, Radzikowskiego, Katowicką, Zielony Most i ul. Na Błonie do pętli Bronowice Małe, w kierunku Azorów trasa prowadzić będzie ulicami: Balicką, Armii Krajowej, Conrada, Weissa do pętli na Azorach.

Dla linii wyznaczone zostają przystanki „Azory”, „Conrada”, „Motel Krak” (w kierunku Bronowic na ul. Radzikowskiego zaś w kierunku Azorów na ul. Conrada), „Katowicka” (w kierunku Bronowic), „Balicka Wiadukt” (w kierunku Azorów), „Bronowice Wiadukt” (w kierunku Azorów).

Zgodnie z obowiązującą uchwała taryfową bilety okresowe wykupione na linie przebiegające trasami objazdowymi zachowują ważność na stałych trasach tych linii oraz na trasach objazdowych obecnych i po zmianie.

Źródło:
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie