Kraków: zmiany w komunikacji na Wielkanoc

przez | 5 kwietnia 2012

Jak zwykle w okresie świąt Wielkiej Nocy czekają nas zmiany w komunikacji zbiorowej. Czasowo zawieszone będą niektóre linie tramwajowe i autobusowe. Będą też zmiany rozkładów jazdy.

Od czwartku (5 kwietnia) do wtorku (10 kwietnia) zawieszone będą linie tramwajowe nr 11, 17 i 24 oraz autobusowe nr 132, 148, 169 i 437. Natomiast autobus nr 409 nie będzie kursował od piątku (6 kwietnia) do niedzieli (10 kwietnia).

W przypadku komunikacji nocnej, w okresie od piątku (6 kwietnia) do poniedziałku (9 kwietnia) linie nocne będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy. Natomiast w nocy z 9 na 10 kwietnia autobusy nocne będą jeździć według świątecznego rozkładu.

W poniedziałek wielkanocny (9 kwietnia) na Salwatorze odbędzie się święto Emaus połączony z tradycyjnym odpustem. W związku z tym na ul. T. Kościuszki wprowadzona zostanie zmieniona organizacja ruchu. Samochody nie przejadą z ul. Księcia Józefa w kierunku ul. M. Konopnickiej i z powrotem. Na tym kierunku po ul. Kościuszki poruszać się będą jedynie tramwaje.

W rejonie pętli tramwajowej na Salwatorze zmianie ulegnie organizacja przystanków autobusów nr 100, 209, 229, 239, 249, 259 i 269. W kierunku Salwatora przystanek końcowy „Salwator” zlokalizowany będzie w zatoce przy Klasztorze Norbertanek, następnie z tego przystanku w kierunku ul. Księcia Józefa autobusy ww. linii będą kierować się bezpośrednio na tymczasowy przystanek początkowy zlokalizowany obok pętli tramwajowej.

Analogicznie jak w latach poprzednich autobusowe przystanki początkowe przy ul. Senatorskiej oraz przelotowy przystanek tramwajowy „Flisacka” dla linii 1, 2 i 6 na czas trwania odpustu zostaną zawieszone.

www.krakow.pl
Źródło: www.krakow.pl