Kraków: zmiany w komunikacji podczas EURO 2012

przez | 24 maja 2012

W związku z Mistrzostwami Europy w Piłce nożnej EURO 2012, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje wprowadzenie następujących zmian organizacji ruchu oraz w funkcjonowaniu krakowskiej komunikacji miejskiej (od soboty, 2 – go czerwca):

– uruchomiona zostanie tymczasowa linia autobusowa nr 503 w miejsce linii nr 522, lecz z modyfikacją trasy przez al. Trzech Wieszczy, Piłsudskiego. W kierunku Bieżanowa od przystanku: „Teatr Bagatela” zatrzymywać się będzie na przystankach: „Cracovia”, „Jubilat”, „Rondo Matecznego”, „Bieżanowska” i dalej po dotychczasowej trasie 522. W przeciwnym kierunku nie występuje przystanek pn.: „Cracovia”. Jednocześnie wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy linii nr 502.

– dla linii nr 304, nastąpi zmiana trasy od „Teatru Bagatela” w kierunku Wieliczki przez ul. Piłsudskiego, al. Trzech Wieszczy z zatrzymaniem na przystankach: „Teatr Bagatela”, „Cracovia”, „Jubilat”, „Rondo Matecznego” i dalej po dotychczasowej trasie. W przeciwnym kierunku nie występuje przystanek pn.: „Cracovia”.

– w dniach rozgrywek meczowych w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na przewozy, do obsługi strefy kibica zostanie wydłużony czas funkcjonowania do 00:30 dla linii: 15, 18, 152, 159, 164, 179, 304, 502, 503.

– w dniach meczy reprezentacji Polski wzmocniona zostanie komunikacja tramwajowa poprzez skierowanie od ok. 22:30 do Cichego Kącika linii nr 1 (dwa kursy na trasie: Cichy Kącik – Wzgórza Krzesławickie) oraz linii nr 3 (dwa kursy na trasie: Cichy Kącik – Bieżanów Nowy). Również w tych dniach do obsługi linii tramwajowej nr 15 skierowany zostanie tabor o większej pojemności;

– w uzasadnionej sytuacji zgłoszonego zwiększonego zapotrzebowania na przewozy – trasa linii nr 152 będzie wydłużona z Olszanicy do Portu Lotniczego.

Źródło:
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie