Kraków – Zmiany w komunikacji zbiorowej – 11 listopada

przez | 10 listopada 2011

Tradycyjnie w dniu 11 listopada 2011 r. odbędą się uroczystości związane z obchodem „Święta Niepodległości”.

W czasie przejścia pochodu patriotycznego z Wawelu przez Plac O. Studzińskiego, ul. Grodzką na Rynek Główny i następnie ul. Floriańską na Plac Matejki w godz. od około 11:30 do 12:00 wyłączona z ruchu będzie między innymi ul. Podzamcze. W tym czasie autobusy linii 522 i 304 zostaną skierowane na trasę objazdową przez: ul. Piłsudskiego, Aleje Krasińskiego, Most Dębnicki, ul. M. Konopnickiej, Rondo Grunwaldzkie, ul. Dietla i dalej po stałej trasie. W czasie przejścia pochodu przez skrzyżowanie ulic Dominikańskiej z Franciszkańską planowane jest wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej. W związku z czym tramwaje linii 1, 3, 6, 8 i 18 zostaną wówczas chwilowo wstrzymane, a w przypadku wystąpienia dłuższych zatrzymań skierowane na trasę objazdową przez ul. Dunajewskiego i ul. Basztową.

W czasie przejścia pochodu przez ul. Basztową oraz na czas trwania uroczystości na Placu Matejki oraz defilady na ul. Basztowej w godz. od około 12:00 do 13:30 zostanie wyłączone napięcie w sieci trakcyjnej i będzie całkowicie wstrzymany ruch na ulicy Basztowej na odcinku od ul. Długiej do ul. Westerplatte. W tym czasie linie tramwajowe nr 2, 4, 13, 14, 15, 20 zostaną skierowane na trasę objazdową przez ul. Franciszkańską i ul. Dominikańską, lina 7 przez ul. Pawią, zaś linie autobusowe nr 124, 152, 424, 502 oraz 522 przez ul. Długą, Szlak oraz Pawią. Natomiast trasa linii autobusowej nr 304 przebiegać będzie ul. Długą, ul. Szlak, ul. Warszawską, ul. Kurniki, powrót ul. Pawią, ul. Szlak, ul. Długą.

Przystanek „Basztowa Lot” w kierunku ul. Dunajewskiego funkcjonować będzie wspólnie z przystankiem tramwajowym na ul. Długiej, natomiast przystanek „Dworzec Główny” w kierunku ul. Lubicz zlokalizowany będzie na ul. Pawiej przed skrętem w ul. Lubicz na wysokości Hotelu Polonia.

Przystanek dla trasy objazdowej linii 304 i 522 (w obu kierunkach) zostaje wyznaczony na ulicy Piłsudskiego na przystanku „Uniwersytet Jagielloński”.

Źródło:
Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie