MPK Nowy Sącz: sześć nowych autobusów

przez | 6 marca 2011

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu wzbogaciło się o sześć komfortowych, niskopodłogowych autobusów, które od 2 marca 2011 roku kursują po sądeckich ulicach. Jak zapewniają pracownicy sądeckiego MPK kolejne cztery tego samego rodzaju pojazdy na sądeckich drogach pojawią się w drugim kwartale bieżącego roku.

Już wkrótce w autobusach należących do MPK w Nowym Sączu pojawić się mają również inteligentne systemy transportowe. Chodzi m.in. o bilet elektroniczny oraz system informacji pasażerskiej, który pozwoli na bieżąco śledzić ruch poszczególnych autobusów.

Ponadto na przystankach pojawią się świetlne tablice, które dostarczą pasażerom informacji na temat czasu pozostałego do przyjazdu autobusu na danej linii. Znajdą się tam również urządzenia do automatycznego doładowania biletów-kart. Z kolei w autobusach miły głos będzie informował podróżujących o kolejnych przystankach.

10 niskopodłogowych autobusów miejskich o długości 8,5 – 9 metrów o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych zakupiono ze środków unijnych. Kwota dofinansowania całego projektu to ponad 7,6 mln zł, przy całkowitej wartości – 13,4 mln zł.

Gazeta Krakowska