Od niedzieli duże zmiany rozkładów na kolei

przez | 9 marca 2018

Od 10 grudnia pociągi z Krakowa Głównego dojadą szybciej m.in. do Skawiny, Rzeszowa, a także Warszawy. Składy jadące do stolicy zatrzymają się m.in. na stacji w gminie Brzeszcze. Pochodzi z niej premier Szydło.

Już w niedzielę wprowadzone zostaną zupełnie nowe rozkłady jazdy na kolei. Dużo zmian czeka przede wszystkim pasażerów podróżujących pociągami po Małopolsce. Na części tras skróci się czas podróży, pojawią się też dodatkowe kursy. Nie brakuje jednak również kontrowersji i dużo gorszych informacji dla podróżnych. Od 10 grudnia, dzięki oficjalnie otwartej już nowej łącznicy kolejowej Zabłocie-Krzemionki, pociągi Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (SKA) dojeżdżać będą z Krakowa również do Skawiny.

I pokonają tę trasę w zaledwie 23 minuty. A to dlatego, że nie będą musiały już na stacji w Płaszowie zmieniać kierunku jazdy, tylko właśnie po łącznicy od razu wyjadą z miasta na południe. Obecnie, z jedną przesiadką, przejazd z Krakowa do Skawiny trwa ponad pół godziny. Dzięki zakończonej modernizacji torów skrócą się też czasy przejazdów pociągów m.in. z Krakowa przez Tarnów do Rzeszowa – o około 15 minut – oraz do Przemyśla – o około 20 minut. Pendolino dojedzie ze stolicy Małopolski do stolicy Podkarpacia w 92 minuty, a niektóre tradycyjne pociągi pospieszne w nieco ponad godzinę i 45 minut.

Czytaj więcej: Dziennik Polski