PKP – Tani bilet tylko w internecie

przez | 27 grudnia 2010

Elżbieta Zając postanowiła skorzystać z promocji PKP i kupić tzw. super-bilet kolejowy z Warszawy do Krakowa z miejscówką. Miał on kosztować 50 zł.

– Od pani w okienku usłyszałam, że będzie to możliwe, ale wyłączne przez internet – opowiada kobieta. – Na pytanie, co mają zrobić osoby, które nie posiadają internetu ani konta w banku, nie uzyskałam odpowiedzi. Przecież nie każdy ma wszystko pod ręką, a nie chcę absorbować swoimi problemami znajomych – dodaje.

Nie udało się jej też kupić tzw. fioletowego biletu (ulgowy, za 65 zł) na 29 grudnia z Krakowa do Warszawy. – Tym razem kasjerka poinformowała mnie, że bilet jest jeszcze zablokowany i nie wiadomo, kiedy będzie można go kupić.

Kobieta złożyła pisemną reklamację. Tymczasem kolej tłumaczy, że decyzja o przeniesieniu Super-Biletu z kas PKP do internetowego systemu sprzedaży wynikła z wniosków pasażerów, którzy na co dzień podróżują pociągami Express InterCity. – Super-Bilet w nowej, internetowej odsłonie będzie dostępny w sprzedaży do 30 czerwca – mówi Beata Czemerajda z biura prasowego InterCity. – Nie wykluczamy jednak, że może powrócić do kas biletowych.

Dodaje, że część ofert promocyjnych ma charakter czasowy, dopasowany np. do sezonu, tak jak w przypadku ofert wakacyjnych. Wyłącznie w okienkach biletowych na stacjach możemy kupić bilety z oferty Biletów Fioletowych. – W momencie wprowadzania nowego rozkładu do systemu, bilety na przejazdy z Warszawy do Krakowa, czy z Przemyśla do Wrocławia były niedostępne – przyznaje. – Ale dziś już wszystkie można kupić.

Gazeta Krakowska
autor: Katarzyna Janiszewska