Polskie autobusy nad Oceanem Indyjskim

przez | 21 grudnia 2010

Do tej pory najodleglejszym miejscem gdzie jeździły autobusy Solaris z podpoznańskiego Bolechowa, był Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Od ubiegłego miesiąca uległo to zmianie.

Sześć polskich Urbino zasiliło flotę przewoźnika autobusowego z wyspy Reunion położonej na Oceanie Indyjskim. Właścicielem Solarisów Urbino 12 w tym jednego z napędem hybrydowym, jest francuski koncern Transdev, który świadczy usługi transportowe w całej Europie, a także na odległej wyspie Reunion.

Transdev już wcześniej kupował autobusy marki Solaris, między innymi firma ta, począwszy od roku 2009, zakupiła sześć autobusów hybrydowych, które jeżdżą w regionie Paryża oraz w Strasburgu.

Solarisy Urbino na Reunion obsługują ruch głównie w stolicy wyspy Saint-Denis. Wśród nowinek technicznych, w które wyposażone są pojazdy znalazły się: klimatyzacja przystosowana do warunków tropikalnych oraz system CAPSIS, który uruchamia tzw. zieloną falę sygnalizacji ulicznej (autobusy wysyłają sygnał, który zmienia światło na zielone, dzięki czemu autobusy nie czekają w korkach).

Pojazdy z fabryki w Bolechowie, zostały najpierw przetransportowane do francuskiego portu w Le Havre, a następnie drogą morską w ciągu 4 tygodni dotarły na wyspę położoną około 700 km na wschód od Madagaskaru i 200 km na południowy zachód od Mauritiusa.

Reunion zajmuje powierzchnię 2512 km2. Zamieszkuje ją 802 tys. osób. Wyspa stanowi region administracyjny i jednocześnie departament Francji o statusie departamentu zamorskiego.

moto.onet.pl
Źródło: moto.onet.pl