Stacja Kraków-Prokocim: brak ławek, popękane schody. Będzie remont

przez | 17 lutego 2011

Stacja kolejowa w Krakowie Prokocimiu od kilku lat straszy swoim wyglądem. Podróżni narzekają na brak ławek i koszy na śmieci. Przeciekają również wiaty na peronach. Jak obiecują w Polskich Liniach Kolejowych, w najbliższym czasie rozpoczną gruntowną modernizację tego miejsca.

Według podróżnych korzystających ze stacji w Prokocimiu, problem zaczyna się już przy dojściu na perony. – Prowadzące tam schody są tak popękane, że bardzo łatwo się na nich przewrócić i złamać nogę – skarży się Kinga Rzucidło, mieszkanka Podgórza.

Nie lepiej jest na samych peronach. Nie ma tu nawet jednej ławki do siedzenia. – Nie dość, że pociągi bardzo często mają spore spóźnienia, nie ma możliwości, aby usiąść – żali się Łukasz Kobylarz, podróżny. – Na dodatek wiaty mające chronić podróżnych przed deszczem, są dziurawe i przeciekają – dodaje.

Na stacji brakuje również koszy na śmieci. – Wszędzie porozrzucane są butelki i papiery, bo nie ma gdzie ich wyrzucić. Jest wprawdzie jeden pojemnik, ale niestety dziurawy – zaznacza Krystyna Leśmian.

Jak dodają mieszkańcy osiedla sąsiadującego ze stacją, często dochodzi na niej do nocnych libacji. – Regularnie, szczególnie, gdy jest ciepło, zjawiają się tam grupki młodych ludzi i piją do rana – przyznaje Łukasz Nowak.

W Polskich Liniach Kolejowych, które odpowiadają za utrzymanie stacji Prokocim, znają problem. – Oczywiście, to miejsce wymaga remontu i doposażenia – przyznaje rzecznik PLK Robert Kowal. – Wkrótce rozpoczniemy jego gruntowną modernizację, odnowimy perony oraz całą infrastrukturę – obiecuje Kowal. – Zadbamy również na pewno o to, aby pojawiły się ławki, kosze na śmieci i inne rzeczy niezbędne na nowoczesnych peronach – dodaje rzecznik.

Straż miejska obiecuje zaś częstsze patrole w okolicy stacji.

Gazeta Krakowska
autor: Katarzyna Janiszewska