Tarnów – Likwidacja składu "Pieniny" do Warszawy to porażka PKP!

przez | 30 grudnia 2010

Decyzja PKP o likwidacji składu „Pieniny” wywołała wielkie poruszenie wśród tarnowskich użytkowników kolei. Trudno dziwić się ich złości skoro stracili najlepsze połączenie ze stolicą. Tarnowscy posłowie zapowiadają protesty w tej sprawie.

– Uważam, że to całkowita porażka PKP. Brakuje przecież bezpośrednich połączeń z Tarnowa do Warszawy. Jeździłem z Tarnowa do Warszawy zarówno „Pieninami” jak i Ekspressem „Małopolska”. W „Pieninach” było zwykle więcej pasażerów, dlatego tym bardziej dziwi mnie ta decyzja PKP. Jak zwykle nikt nie myśli o podróżnych. Teraz będę zmuszony przesiadać się w Krakowie i stracę godzinę lub może dwie cennego czasu – skarży się Gabriel Sutkowski, często podróżujący na trasie Tarnów – Warszawa.

Oburzenia decyzją PKP nie kryją także tarnowscy posłowie, którzy do stolicy często podróżowali „Pieninami”. – Żyjemy na komunikacyjnym końcu świata. Z pewnością wyślę interpelację w tej sprawie – zapowiada poseł Jacek Pilch z Polska Jest Najważniejsza. Również Michał Wojtkiewicz uważa, że likwidacja kolejnych połączeń jest marginalizowaniem Tarnowa.

– Jest to następny krok do „dobrobytu” jaki funduje nam PO. Podróż koleją to koszmar. Bardzo dużo ludzi z Tarnowa jeździ do stolicy i często w pociągu zgłaszają mi swoją dezaprobatę do decyzji PKP – stwierdza poseł Michał Wojtkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości.

Gazeta Krakowska
autor: Łukasz Jaje